Bölüm Hakkında

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, Eğitim Fakültesi’ne bağlı bir birim olarak İngiliz Dili Eğitimi, Alman Dili Eğitimi ve Arap Dili Eğitimi Anabilim Dallarından oluşmaktadır.

Yabancı Diller Eğitimi Bölümünün temel amacı, yaşam boyu öğrenmeyi kendilerine ilke edinmiş, eleştirel düşünebilen, mesleki ve kişisel olarak kendini sürekli geliştiren, bu doğrultuda bilim ve teknolojideki gelişmelerden yararlanarak toplumdaki sorumluluklarını yerine getirmeyi hedefleyen, iş ahlakı ve toplumsal bilinci yüksek öğretmenler yetiştirmektir.

Bu bağlamda, Fakültemizin Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde sunulan eğitim programları,  yabancı dil öğretim yöntemleri, dil becerilerinin öğretimi, teknolojinin dil öğretiminde kullanılması, öğretmenlik uygulaması gibi alan derslerinin yanı sıra, alan dışı seçmeli derslerle öğretmen adaylarımızın farklı alanlarda bilgi, beceri ve genel kültür seviyelerini çağın gereksinimleri doğrultusunda en donanımlı şekilde geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Bölümümüz, alanında uzman, çağdaş eğitim yöntem ve ilkelerini benimsemiş, mesleki ve bireysel açıdan kendini geliştiren ve edinimlerini eğitimiyle birleştiren, öğretmen yetiştirirken görevin öneminin ve sorumluluklarının bilincinde, iş ahlakı yüksek dinamik bir akademik kadro ile hizmet vermektedir. 

 

2017-2018 Akademik döneminde başlayacağımız eğitim programlarımızda hep birlikte öğrenmek, öğretmek, paylaşmak ve gelişmek umuduyla …

 

 

 

Bölüm Başkanı Doç. Dr. Meral ŞEKER Tel:0 242 510 6130/3037 E-posta: meral.seker@alanya.edu.tr
  Prof. Dr. Leyla HARPUTLU Tel:0 242 510 6130 E-posta: leyla.harputlu@alanya.edu.tr
  Dr. Öğr. Üyesi Ali ERARSLAN Tel:0 242 510 6130/3038 E-posta: ali.erarslan@alanya.edu.tr
  Dr. Öğr. Üyesi Fidel ÇAKMAK Tel:0 242 510 6130/3039 E-posta: fidel.cakmak@alanya.edu.tr

 

Eski Site