8.Dönem Açıklama

 

Sevgili Öğrenciler Eğitim Fakültemize Hoş Geldiniz,

 

İletişim için formasyon@alanya.edu.tr adresini kullanınız.

 

Ders kaydı ile ilgili işlemler birimimiz tarafından tamamlanmış olup öğrenci numaranızı, kayıtlı derslerinizi, şubelerinizi (Şb) üniversitemiz Öğrenci Bilgi Sisteminden (2019-2020 Bahar dönemi seçerek) kontrol edebilirsiniz. 

 

Ders Programları / Sınav Programları ve diğer duyurular  Eğitim Fakültesi internet sitesinde ilan edilecektir.

Link: https://egitim.alanya.edu.tr/duyuru/8-donem-yeni-formasyon-egitimi-duyurulari

 

Muafiyet işlemleri tamamlandığında Muaf olduğunuz dersler 2019-2020 Muaf dönemine eklenerek ilgili ders 2019-2020 Bahar dönemi dersleri arasından çıkarılacaktır. Muafiyet belgeleri incelenmekte olup, işlem tamamlandığında Muaf olduğunuz dersleri Öğrenci Bilgi Sisteminden kontrol edebileceksiniz. Bu konudaki anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Şubelendirme işlemi basvuru ekranınızda belirtmiş oldugunuz (hafta içi / hafta sonu) tercihe göre belirlenmiş olup, şubeler arası değişiklik yapılmayacaktır.

 

Örnek ekran için tıklayınız.

 

Öğrenci Bilgi Sistemi : (E-devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz)

https://obs.alanya.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx

 

YÖKSİS kaydında eksiklik olan öğrenciler MEB Sistemine Uygulama Öğrencisi olarak eklenememektedir.  Bu nedenle

 

  • 8. Dönem Formasyon Eğitimine kayıtlı öğrencilerimizin "Öğretmenlik Uygulaması" dersinde sorun yaşamamaları için  e-devlet sayfalarını kontrol etmeleri gerekmektedir. Mezun olduğunuz/öğrenim gördüğünüz Üniversite ve Bölüm bilgileriniz e-devlet sayfanızda eksik ise, ilgili üniversitenin merkezi öğrenci işlerinden “YÖKSİS” bilgi güncellenmesi talep edilmelidir.

 

  • YÖK denklik belgesi ile programa kabul edilen öğrencilerin YÖKSİS kayıtları sistemde gözükmüyorsa lisans bilgilerinin eklenmesi  için YüksekÖğretim Kurumu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 

NOT: Sizlerle daha hızlı iletişime geçebilmemiz ve anlık bildirim gönderebilmemiz için ALKÜ Mobil uygulamasını kullanınız.

 

Link ve açıklama: https://oidb.alanya.edu.tr/duyuru/alku-mobil-uygulama-kullanima-acilmistir

Eski Site